4 ADIMDA BOŞALMA DENETİMİNİ ÖĞRENMEK

Estrogenolit Damla
1- SARI IŞIKTA DURMAK…
Boşalma denetimi için erkeğin bedeninde neler olup bittiğinin farkında olması ve “sarı ışık” olarak adlandırdığım durma noktasında durabilmesi gerekir. Boşalmayla ilgili ilk bedensel ve psikolojik duyumun erkek tarafından hissedildiği ilk an trafik lambalarındaki sarı ışığın yanması gibidir. Sarı ışık yandığında durabilen bir erkek boşalmasını da kontrol edebilir.
2- ZORLA GÜZELLİK OLMAZ…
Seks yapmak için istek ve arzu duymak seksi güzelleştirir ama “görev” veya “zorunluluk” algısı seksin değerini azaltır. Bu nedenle eğer siz ya da partneriniz cinsel ilişkide bulunmak istemiyorsanız, seks yapmaktan kaçının ve kendinizi zorlamayın. Çünkü hem zorla güzellik olmaz hem de boşalma denetimi için yapılacak olan partnerli egzersizler, iki tarafın da isteği ile gelişen bir cinsellikte iyileştirici olur. İstekli ve şehvetli olduğunuz bir cinsel ilişki, boşalma denetimi için uygun koşulları yaratır. Sanılanın aksine, cinsel istek, cinsel heyecan, cinsel zevk ve şehvet arttıkça boşalma süresi uzar. Çünkü insanın doğası hazzı uzatma, elemden kaçma eğilimindedir. Ancak zevk ve korku bir arada olduğunda, korku tıpkı sudaki yağ gibi yüzeye, yani ön plana çıkar. Bunun sonucunda da boşalma süresi kısalır. Ayrıca, cinsel aktivite sırasında kendinizi rahat ve gevşemiş hissetmeniz çok önemlidir. Seks yapmak; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak ve performans hedeflemek yerine, hissederek, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır…
3- BAZI POZİSYONLAR İLK ÖNCE TERCİH EDİLMELİDİR…
Boşalma denetimi için en uygun pozisyon erkeğin altta, kadının üstte olduğu “jokey” pozisyonudur. Cinsel ilişkinin ilk birkaç dakikası boyunca, kadının altta, erkeğin üstte olduğu “misyoner” pozisyonunu denemekten kaçının. Çünkü bu pozisyon “aşk kasları” adını verdiğim ve boşalma denetiminde önemli işlevleri olan kaslarınızı kontrol etmenizi zorlaştıracaktır. Bu nedenle ilk başta denemeniz gereken pozisyonlar, jokey pozisyonu ve yan yana yatarak erkeğin ve kadının aynı yöne baktığı ve erkeğin kadının vajinasına arkadan girdiği “kaşık” pozisyonudur. Bu iki pozisyonda aşk kaslarınızı oldukça kolay kontrol edebilirsiniz.
4- KORKU VE CİNSEL HEYECAN BİRBİRİNDEN AYRILMALIDIR… Başarısızlık, tatmin edememe veya erken boşalma korkusu ile cinsel heyecanı birbirine karıştırmamak gerekir. Boşalma denetimi için cinsel ilişki sırasında, partnerinizin her türlü cinsel kışkırtması karşısında kendi cinsel heyecan seviyeniz üzerinde “nefesinizi ve gidip gelme ritminizi sabitleyerek ve aşk kaslarınızı gevşek tutarak”istemli kontrol kurmaya ve “gerektiğinde sarı ışıkta durmaya”, sakinleşince tekrar devam etmeye çalışmalısınız. Bu beceriler, cinsel heyecan seviyenizdeki artışı izlemenizi, gerek duyduğunuz zaman cinsel heyecan seviyenizi azaltmanızı ve boşalmanızı “dolaylı olarak” denetlemenizi sağlayacaktır. Yani partneriniz sizi ne kadar heyecanlandırırsa heyecanlandırsın, cinsel heyecan seviyenizi azaltıp yükseltmek için yapmanız gerekenleri hatırladığınız sürece, trafikteki gibi geri dönüşü olmayan”kırmızı ışık” yanmadan, sarı ışıkta durmayı başarabilirsiniz.
https://i.hizliresim.com/aGPgzd.jpg

Bir cevap yazın