50’Lİ YAŞLARDA CİNSELLİK

Estrogenolit
İnsanların yaşlanmasının getirdiği avantajlardan birisi, neyi sevip neyi sevmediklerini çok daha iyi biliyor olmalarıdır. Artık lise döneminde bir arabanın arka koltuğunda yapılan on dakikalık beceriksizlikleri kahkahalarla anımsayabiliyorlar. 50’li yaşlarda yumuşak çarşafları, caz müziği ve ön sevişmenin lüksünü tercih etmekteler. Yalnızca yaşlı değil; aynı zamanda da çok daha bilgili olmaktalar.

50’li yaşlarda yapılan seks, 25 yaşındayken yapılan seksten  daha iyidir. İşte size bunun 5 sebebi:

1- Sabırsız ergenler

20li yaşlardaki erkekler o kadar azgın olurlar ki en ufak bir hareket acele etmelerine yol açabilmektedir. Bu durumun biraz saçma bir ortam yaratabilme olasılığı ise yüksektir. 50’li yaşlarda ise erkeklerin tahrik olmaları biraz daha fazla zaman alır ve kadın bu durumdan gayet memnundur.

2- İş, iş, iş

25 yaşındaki birçok insan kariyerleri ve işleri konusunda sürekli endişe duymaktadırlar. Stres yatak odasındaki performanslarını etkileyebilir ve bu durum beraberinde hayal kırıklığını ve arkasında da daha çok stresi ve ayrılıkları getirebilir. Artık kariyerlerini oturtmuş olan 50’li yaş insanları da  hayatın ve aşkın işten önce geldiğini iyi bilirler. Kendi değerini partnerine kanıtlamak için afili bir kartvizite gerek olmadığını da gayet iyi anlamış durumdadırlar.

3- Hamilelik önlemleri

50 yaş üstü kadınların hamile kalmaları oldukça zordur. Aslına bakarsanız bunun sebebi hamile kalmak istememeleridir. Çünkü eğer istemişlerse, genellikle çocuklarını yetiştirmiş ve hatta çoktan torun sahibi olmuşlardır; dolayısıyla mutluluktan ağlamaya veya  gebelik testi yüzünden alarm durumuna geçmelerine gerek yoktur. Ve belli bir yaştan sonra romantik bir tatilin ortasında sürpriz regl ile karşılaşmak gibi bir endişeleri de olmaz. Ve tabii ki kadınsal ihtiyaçlarına harcadıkları paraları biriktirip şarap dolaplarını doldurmayı tercih edebilmektedirler. Her açıdan kazançlı bir durum!

4- Çocuk müdahalesi

20’li yaşlarda çocuk sahibi olan kişiler, tutkunun en az 18 yıl ertelendiğini iyi bilirler. Şanslı durumdalarsa ve çocuklar uyuduysa eğer, yatak odasının kapısını kilitleyebilir ve hızlı bir tur atmaya çalışabilirler. Fakat ne zaman işe koyulsalar o beklenilen kapı tıklaması duyulur; su içmeye ihtiyacı olan ya da halının üzerine kusmaya başlayan küçük bir insan. 50’li yaşlarda ise çocuklar büyümüş ve evden ayrılmışlardır; dolayısıyla gün ortasında kapı açık bir şekilde seks yapmakta da hiçbir sakınca yoktur!

 

5- Vücudunuzdan  asla utanmayın

Daha çekici görünmek adına korselere, ilaçlara, kozmetiğe ya da estetik operasyonlara güvenmeyin; bilinçsiz ve dikkatsiz kullanım sağlığınızı tehdit edebilme riskiyle yüz yüzedir. Kullandığınız tüm ıvır zıvırdan hemen kurtulun ve  vücudunuzla gurur duyun. Eşinizin bu ödülü geri çevirmeyeceği  açık ve net! Sonuç itibariyle  o da artık 50 yaşında; tüm kırışıklıkları, ağarmış saçları ve deneyimli dokunuşlarıyla…

Estrogenolit Damla

Bir cevap yazın