BİLGİSİZCE YAPILAN CİNSELLİK

Estrogenolit Damla
Toplum kendi dinamiklerini korumak için bireyi harcar. Ama bana göre her birey bir toplumdur. Ve benzer düşünenler bir araya gelince yeni toplumlar oluştururlar ve toplum böyle değişir. Türkiye’de ortalama evlilik yaşı 16-17 iken 20 li yaşlara yükselmiştir. Bu da umut verici bir gelişme.
Vajina temizlemek için kullanılan ürünlerin bakteri dengesini bozduğu ve mantarlara, enfeksiyonlara davetiye çıkardığı doğru mu?
Toplumda en sık yapılan hatalardan biridir bu anlayış ve temelinde çok masum bir neden yatmaktadır. Temizlik. Vücut bütünlüğümüzün kendi dengesi vardır. Vücudun içi insanın müdahalesine müsait değildir. Ancak gerekli hallerde hekim müdahalesi mümkündür. Bizim sorumluluğumuz vücudumuzun dışını temiz ve hijyenik tutmaktır. Vajen içi ve döl yatağı dış etkilerden korunmak için birtakım yararlı basiller içerir ve doğal bir nem dengesine sahiptir.
Estrogenolit Parfüm
Su, sıvı, dezenfektan vb ürünlerle vajen florasını buluşturduğunuzda oranın dengesini bozarsınız. Doğal koruma duvarlarını ortadan kaldırırsınız. Dış genital temizliği yapılabilir. ama iç genital temizliğini vücudun kendi doğasına bırakılmalı, bir şikayetiniz varsa hekime gitmelisiniz. Ve hekimin tavsiyesine göre ürünler kullanmalısınız.
Cinsellik yolu ile bulaşan hastalıklar nelerdir? Belirtileri nelerdir? Nasıl önlem alınır?
Cinsellik yolu ile bulaşan hastalıkların en başında enfeksiyon hastalıkları gelir. Herhangi bir enfeksiyon etmeni taşıyan bir partnerden bu enfeksiyonun diğer bir partnere cinsellik yolu ile taşınması cinsellik yolu ile bulaşan enfeksiyonun tanımıdır. Bu enfeksiyonun yol açtığı hastalık da cinsellik yolu ile bulaşan hastalıktır. Yani partnerin bağışıklık sistemi bu enfeksiyonla baş edemezse enfeksiyon hastalığa sebep olur. Örneğin hepatit b bir virüstür. Virüs cinsellik yolu ile bulaşıp, partnerin karaciğerine yerleştiğinde kişi hepatit B hastası olarak tanımlanır. Dünyada cinsellik yolu ile bulaşan enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığı çok fazladı
Estrogenolit Damla

Bir cevap yazın