ÇEKİCİ BİR KADININ ERKEKLER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Estrogenolit Hap
Araştırmaya göre erkekler çekici bir kadınla yalnızca birkaç dakika geçirmiş bile olsa beyin fonksiyonlarını ölçen testlerde daha az başarı elde ediyor.
Deneysel ve Sosyal Psikoloji dergisinde yayınlanan araştırmada uzmanlar, bunun nedeninin erkeklerin kadınları etkilemek için aşırı çaba harcaması olabileceğini savunuyor. Bu nedenle beyin bir yöne odaklanıyor ve diğer görevler için daha az efor kalıyor.
Bulgular hem çalışma hem de okul hayatındaki erkekleri kapsıyor.
Ancak kadınlar yakışıklı bir erkekle sohbet ederken aynı şekilde etkilenmiyor.Bunun sebebi olarak evrim gösteriliyor. Evrime bağlı olarak erkeklerin beyni çiftleşmeye odaklı çalışıyor.
Hollanda Radboud Üniversitesi’nden psikologların yürüttüğü çalışmada gönüllülerden biri karşısındaki kadından öyle etkilenmişti ki yaşadığı yer sorulduğunda adresini hatırlayamadı.
Uzmanlar bu kişinin tamamen karşısındakini etkilemeye odaklı düşündüğünü, bu nedenle de tüm dikkatini o konuya verdiğini belirtti.
Diğerlerinin de aynı oranda etkilenip etkilenmediğini incelemek için 40 öğrenciyi teste tabi tuttu. Her biri bir dizi standart hafıza testi tamamladı.
Öğrenciler testi tekrarlamadan önce 7 dakika süreyle uzmanlarla sohbet etti.
Sonuçlar kadınlarla konuşan erkek öğrencilerin testleri ikinci kez yaptığında ilkine göre daha başarısız olduğunu gösterdi. Ancak kadın gönüllüler aynı testi tamamladığında iki test sonuçlarında da değişiklik olmadığı gözlemlendi.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Araştımalara göre kadınlar herzaman çekicidir. Peki ya hangi erkekler aldatılır?
Bir kadını bir erkeğin gözünde çekici kılan pek çok özellik vardır. ancak uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız sesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü Evrim Psikolojisi isimli dergide yayınlanan bir araştırma sesi daha kısık olan erkeklerin daha çok aldattığını kaydetti.
Kadınlar için ise tam tersi geçerli. Daha yüksek sese sahip kadınların aldatma oranı çok daha fazla. Peki neden?
Araştırma kapsamında gönüllülere dijital olarak ayarlanmış kadın ve erkek sesleri dinletildi. Ardından “Bu kişiler aldatır mı yoksa aldatmaz mı?” şeklinde sorular soruldu.
Araştırmanın başındaki isim Jillian O’Connor; “ Cinsel strateji açısından bakılırsa kadınlar ve erkeklerin seslerini aldatma ihtimalleri konusunda ipucu verecek şekilde kullanabildiklerini görüyoruz. Yani ses ne kadar çekiciyse-ki bu genellikle kadınlarda yüksek erkeklerde ise kısık sestir- o kişinin aldatma ihtimali de o kadar artıyor,” dedi.
Araştırma bize eşimizi seçerken ne yönde hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor. Ancak sadece sese bakarak o kişinin bizi aldatacağından nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Psikolog Prof. David Feinberg; “ Testesterons eviyesi yüksek olan erkeklerin sesleri daha kısıktır. Kadınlarda ise östrojen seviyesi ne kadar yüksekse sesleri o kadar gür olur. Ve bu hormonların fazla olması kişinin karşı cinse olan ilgisini belirler,” şeklinde konuştu.
Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın