ÇEKİCİLİĞİN BİLİMSEL SIRLARI   

Estrogenolit Hap

Karşı cinsten mi yoksa hem cinslerinizden mi, yoksa her ikisinden de mi etkileniyorsunuz? Yapılan etkileyici bir araştırma gösteriyor ki, bilinçli bir şekilde kimin bizi etkilediğini anlayamaya biliyoruz. Her ne kadar heteroseksüel ve gay erkeklerin cinsel açıdan çekici bulduğu insanları belirlemek kolay olsa da, bu durum kadınlar da o kadar da kesin değil.

Araştırmacılar, kadınların cinselliğinin erkeklere göre daha akışkan ve esnek olduğuna inanıyorlar ve sonucun böyle çıkmasının nedenini bu yargıya bağlıyorlar. Araştırmacılar, kadınların doğası gereği biseksüel olmadıklarına inansalar da; kadınlarda cinsel çekiciliğin, erkeklere göre daha kolay yön değiştirebildiğini düşünüyorlar.

ÇEKİCİ KADIN

Genellikle bize kendimize benzeyen insanlarla duygusal ilişki yaşamamızın sebebi, kendimizi sevmemiz ve çekici bulmamız.

Yapılan bir araştırma gösteriyor ki, birçok fotoğrafın yer aldığı bir kolajda, eğer kendi fotoğrafınız bulunuyorsa, o çalışmada fotoğrafları bulunan diğer kişileri de cinsel açıdan daha çekici bulabiliyoruz. Araştırmada dikkat çekici nokta ise; araştırmaya katılan kişilerin, kendi fotoğraflarının kolajda olup olmadığını bilmemeleri. Bu noktada kolaja sadece göz atıp kendilerine benzeyen insanlar gördüklerinde, onları daha çekici buluyorlar.

Sonuçlar gösteriyor ki, bilinçsizce bize benzeyen insanları çekici buluyoruz. Gerçekte, saç renkleri ve göz renkleri bizimkiyle aynı olan insanlarla ilişki yaşama ihtimalimiz oldukça yüksek. (Little, 2003)

ÇEKİCİLİK DÖNEMDEN DÖNEME DEĞİŞEBİLİYOR

Menstrual döngülerine göre, kadınların çekici bulduğu erkekler değişkenlik gösterir. Kadınların, karşısındaki kişiyi çekici bulma durumu menstrual döngülerine göre çeşitlilik gösteriyor. Örneğin; heteroseksüel kadınlar en doğurgan dönemlerinde, daha maskülen görünümlü ve simetrik erkekleri çekici buluyorlar.

Kadınların kendi partnerlerine karşı tutumları da bu döngü içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Kadınlar doğurgan olduğu dönemlerde, partnerlerini cinsel açıdan daha çekici buluyorlar, fakat ne yazık ki, bu durum doğurgan olmadıkları dönemde tam tersi. Dahası, menstrual döngünün doğurgan dönemlerinde olan kadınlar, kendi partnerlerindense başka erkeklerle seks yapmayı daha çok istiyorlar. Yine de daha az doğurgan oldukları dönemde (progesteron seviyeleri yüksekken) ise, başka erkeklere kıyasla kendi partneriyle daha çok seks yapma eğiliminde oluyorlar

NEDEN KADINLARIN ERKEKLERİ ÇEKİCİ BULMA DURUMU ZAMAN İÇİNDE DEĞİŞEBİLİR?

Kadınlar genellikle iyi genlere sahip erkeklerden etkilenme eğiliminde olsalar da, yapılan araştırmalar çok çekici olan erkeklerin, gelecekteki yavruya yatırım yapma ve bakımını sağlama konusunda daha az istekli tavır sergilediğini gösteriyor. Araştırmacılar, bu sebepten dolayı kadınların karışık eşleşme stratejisinin peşinden gidebileceğini, kısa süreli cinsel ilişki için erkekleri takip etmektense, kadın veya erkek fark etmeksizin yardımsever ve destekleyici olabilecek uzun dönemli bir eşi, yavruya daha iyi bakmak ve önlem almak adına tercih edebileceklerini düşünüyor.

Estrogenolit Hap

“ÇEKİCİLİĞİN BİLİMSEL SIRLARI   ” için 1 yorum

  1. uzun zamandır bende cinsel isteksizlik vardı.bir arkadasımın tavsiyesi ile estrogenolit performans hapı ile eşimle aram düzeldi evliliğim kurtuldu diyebilirim.Teşekkür ederim

Bir cevap yazın