CİNSEL MİTLER

Estrogenolit Hap

              

 1. Erkekler cinsel ilişkiyi her zaman ister ve buna her zaman hazırdır.

  En yaygın mitlerden bir tanesidir. Bu düşünce erkeği büyük bir performans kaygısı içerisine sokabilir ve sertleşmeyle ilgili problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.
 2. Cinsellikte erkek yöneticidir, her şeyi bilir. Cinsel eylemi erkek başlatmalıdır.

  Bu mit toplumsal anlamda kadın ve erkek olmanın ne demek olduğu ile ve toplumsal cinsiyet anlayışı ile doğrudan ilgilidir. Toplumumuz için düşünecek olursak kadının edilgen olması gerektiği anlayışını vurgulayarak bu edilgen rolün de devamına yol açar. 
 3. Erkekliğin, cinsel performansın ve cinsel gücün göstergesi sık sık cinsel ilişkide bulunmaktır.

  Her iki cins için de düşünüldüğünde çiftler arasındaki cinsel istek düzeyleri farklı olabilir. Bu durum cinselliği bir keyif olmaktan çıkarıp bir mecburiyete dönüştürebilir ve evlilik açısından ciddi problemlerle karşı karşıya kalınabilir.
 4. Cinsellik penisin vajinaya girmesinden ibarettir.

  Bu mit cinselliğin yalnızca üremek ve çoğalmakla ilgili olduğu anlayışıyla doğrudan ilgilidir. Oysa ki cinsellik dokunabilme, dokunmaya odaklanabilme, haz alıp haz verme gibi birçok unsuru içinde barındıran bir eylemdir.
 5. Sevişme sırasında konuşulmaz.
  Çiftlerin konuşması, sevişirken birbirlerine özel hissettirecek sözler söylemeleri çok önemlidir. Hayatın her alanında olduğu gibi cinsellikte de olumlu iletişim eyleme renk katar.
 6. Kadınlar cinsel ilişkiden çok zevk alırlar.

  Cinsel ilişkiden zevk alma duruma, ortama, partnerlerin ilişkisine… gibi birçok faktörden etkilenir ve her kadın da erkek de cinsel eylemden çok zevk alabilir.
 7. Cinsellik hakkında keşfedilecek yeni şeyler yoktur. Cinsellik içgüdüseldir, öğrenilmez.

  İçgüdüsel ve biyolojik temelli olmakla birlikte cinsel tutum ve davranışlarla ilgili birçok şey öğrenme yolu ile gerçekleşir. Ve cinsellik bu manada bakıldığında insanların kendilerini geliştirip değiştirmelerine en açık alanlardan biridir.

Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın