CİNSELLİKTE KORUNMANIN ZARARLARI

Estrogenolit Hap
1. Spiral Uygulamasının Zararları
• Rahim bölgesinde yer yer sancılanmalara sebep olarak kimi zaman da bel ağrılarına yol açabilmektedir.
• Adet kanamalarında kan akışının artmasında etkilidir. Bu da adet kanamasının süresini ve miktarını uzatmaktadır.
• Rahim içi iltihap oluşumuna sebep olabileceği gibi çeşitli enfeksiyonlara da zemin oluşturabilmektedir.
2. Prezervatif Kullanımının Zararları
Prezervatif kullanımı kuşkusuz bugün en çok tercih edilen ve koruma etkisi büyük korunma yöntemlerinden biridir. Gebelik oluşumunu engellediği gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı da ta koruma sağlar. Fakat burada önemli olan bir kaç önemli husus vardır. Bu hususlar ise şunlardır;
• Kullanılacak olan prezervatif kaliteli ve son kullanma tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir. Aksi halde prezervatif yırtılabilir veya penise tam oturması etkisiz kalabilir.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Bu durumda meninin vajinaya yayılarak gebelik oluşumuna zemin hazırlayabilmektedir ya da en kötüsü cinsel yolla bulaşan bir hastalığın partnere aktarılmasına sebep olabilir.
• Prezervatif kullanımı sırasında krem tarzı yumuşatıcı ürünlerin kullanımı önerilmez, çünkü bu tür kremler vajina veya anal bölgede tahriş oluşturabilmektedir. Bu gibi durumlar için özel jeller kullanılmalıdır.
• Bazı prezervatifler içerik olarak lateks içermektedirler. Lateks ise herkeste olmasa da alerjen etki oluşturabilecek bir maddedir. Yani lateks içermeyen prezervatif kullanımı tercih edilmeli ve satın almadan önce ürünün markasına, son kullanım tarihine ve kimyasal bileşenlerine dikkat edilmelidir.
Fakat siz siz olun korunmadan asla cinsel bir birliktelik yaşamayın. Partnerinizden ve kendinizden emin olmanız yaşanılacak olumsuz durumlar için bir bahane sayılamaz. Fırsatını buldukça test yaptırınız ve çevrenizi de bu yönde teşvik ediniz. Çünkü korunmak her zaman tedavi görmekten zahmetsiz ve masrafsızdır. Sağlıklı günler dileriz.
Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın