ÇOCUK MASTÜRBASYONUNA DİKKAT

Estrogenolit Hap


Doğru iletişim şart! Anne-çocuk ilişkisi çok iyi değilse, çocuk enerjisini yeterince harcayamıyorsa, arkadaş ilişkileri bozuksa, evin içi gerginse, çocuk mutsuzsa ve çok yalnız kalıyorsa, sık sık mastürbasyon yapabilir.

Çocukların cinsel organlarıyla oynadığını gören ebeveynler dehşete kapılıyorlar; bunun anormal bir durum olduğunu düşünüp hemen önleme çabalarına giriyorlar. Ancak bebeklerin ve çocukların da mastürbasyon yaptıklarını bilmiyorlar.

Yaşamın erken dönemlerinde mastürbasyon sıklığı oldukça fazladır. Cinsel ilginin en yaygın olduğu dönemler okul öncesi ve ergenlik dönemi olmasına rağmen bebeklikte mastürbasyon ender olarak görülebilir. Özellikle 2–5 yaşları arasında yaygın bir olgu olarak kabul edilir.

Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap

Bu dönemde çocuklar cinsel organlarına ilgi duyarlar. Bu ilgi daha çok karşı cinse yöneliktir ve evcilik oyunlarında cinsel temalar işlerler, bu arada mastürbasyonu da deneyebilirler.

Çocuklar genital bölgelerini el ve bacak hareketleri veya nesneleri sürtmeksureti ile uyarabilir. Bezin sürtmesi, yatarken cinsel organların sürtünmesi hem bebeklere hem de çocuklara haz verebilir. Ama erkek çocuklarda pipi ile oynamak kızlarda ise sürtünmek daha yaygındır.

İlgiyi üzerlerinde tutmak için:

  • Anne-çocuk ilişkisi çok iyi değilse,
  • Çocuk enerjisini yeterince harcayamıyorsa,
  • Arkadaş ilişkileri bozuksa,
  • Evin içi gerginse,
  • Çocuk mutsuzsa ve çok yalnız kalıyorsa,
  • Sosyal etkinlikleri azsa,
  • Mastürbasyon davranışına ebeveynler sert tepki gösteriyor ve cezalandırıyorsa çocuklar sık sık mastürbasyon yapabilir. Çünkü bu şekilde annenin ve babanın ilgisini üzerlerinde tutmuş olurlar.

Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın