Daha iyi bir cinsel hayat için kadınlara özel öneriler

Kadınların, sürekli erkeklerin ne istediğine odaklı düşünmekten vazgeçerek, cinselliklerini kendi zevk ve isteklerine göre yönlendirmeleri aslında erkekler açısından da olumlu bir davranış, çünkü böylelikle karşılarında daha çekici, arzulanır, yaratıcı kadınlar bulacakları aşikar.

1. Kendiniz ve elbette eşinizle birlikte

cinsel ilişkinizde ilginin yalnızca taraflardan birinin üzerinde olması hem doğru değil, hem de oldukça sıkıcı. İhtiyaçlarınız ve zevkleriniz hakkında açıkça konuşabilmelisiniz. Ne istediğinizden ve neler yapabileceğinizden emin değilseniz, neyin iyi hissettirdiğini ve hissettirmediğini mutlaka birlikte deneyerek bulmalısınız.

2. Kaliteli seks için mutlaka harika iletişim

İletişim, eşinizin neye ihtiyaç duyduğu ve neyi nasıl istediğini ifade etmesi kadar, sizin de aynı şeyi açıkça yapabilmeye cesaret edebilmenizle ilgili. Tüm dünya genelinde böyle olmakla beraber, özellikle Türkiye şartlarında bastırılmış ve bastırılmaya çalışılan kadınlar olarak bunu yalnızca kendiniz için değil, geleceğin kadınlarının yolunu açabilmeniz için de yapabilmeniz çok önemli.

Belli zevkleriniz ve hatta belli standartlarınız olmalı ve eşinize bunları samimiyetle ifade edebilmelisiniz. “Şunu daha çok yapmanı istiyorum”, “Bu yaptığını gerçekten çok beğendim”, “Bunu yapmandan hoşlanmıyorum”, “Şu iyi hissettirmiyor” ve hatta yeri geldiğinde “dur” diyebilmek… Açıkçası “taş yerinde ağırdır” misali, cinsellik hakkında konuşulacak en doğru yerin de, yatak odası olduğunu söyleyebiliriz. Yatak sadece uyumak ya da sevişmek için değil, sohbet etmek için de mükemmel bir mekan.

3. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara dikkat

HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Frengi (Sifiliz), Klamidya, Ureaplasma, Mycoplasma, Gonore (Bel soğukluğu), HPV-Genital siğil, Herpes Simpleks, cinsel ilişki sırasında korunmasız olduğunuz taktirde, vajinal, anal ve oral seks yoluyla bulaşabilen enfeksiyon ve hastalıklardır.

Bunlardan korunmak için önlem aldığınızdan emin olmanız gerekiyor. Korunmanın en kesin yolu; şüpheli ilişkiden kaçınılması ve uzun dönemli, tek eşli cinsel ilişkilerin tercih edilmesi. Erkeklerde ve kadınlarda prezervatif kullanımı cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma riskini düşürüyor.

4. Yatakta nasıl davranmalısınız?

Bazı insanlar sanki bir standartmış gibi, yatakta “acayip” olmak gerekliliğini hissetmedikleri için gerçekten rahatsız oluyor halbuki onlar yaşadıkları geleneksel cinselliği tatmin edici buluyorlar ve gayet mutlular. Partnerinizin ilgisini üzerinizde tutmanız gerekliliğine odaklı olarak, sürekli yeni şeyler yapmanız salık veren makaleler, okuyanda ister istemez bir baskı yaratıyor. O yüzden bu türden tavsiyelerde bulunan yazıları önemsememeniz gerektiğini söyleyelim. Gerçek şu ki, neyi yapmak ya da yapmamakla kendinizi rahat hissediyorsanız, devam edin, bunda bir sorun yok.

5. Gerçekten hiçbir baskı olmamalı…

Kendinizi hazır hissettiğiniz zamanlar dışında, seks yapmanız gerekmiyor. Eğer zevk almıyorsanız ya da canınız acıyorsa mesela anal seks yapmanız da gerekmiyor ve hiç kimse sizi bunun için zorlayamaz.

Partnerinizi sevişmeye ikna etmek için güzel bir geceliğe ya da iç gıcıklayıcı bir iç çamaşırına da ihtiyacınız yok. Seks eğlenceli olmalıdır evet. Fakat her şeyden evvel keyif almalısınız ve hiçbir kaygı duymamalısınız. Fahişe gibi görünmemek için belirli bir şeyi yapmak, belirli bir şekilde davranmak ya da belirli bir şeyi belirlenmiş doğru zamanda yapmak üzere üzerinizde psikolojik ya da fiziksel baskı hissediyorsanız, kesinlikle partnerinizin sizin için doğru kişi olmadığına garanti verebiliriz.

Bir cevap yazın