DÜŞÜK ÖSTROJEN BELİRTİLERİ

Estrogenolit Tablet
Östrojen eksikliği başlı başına sizlere rahatsızlık verecek bir hastalıktır. Başta gelişimimizde oluşan problemler aynı zamanda cinsel hayatınızda da sizleri olumsuz etkileyecektir. Bu durumu yaşayan birinin mutlaka tedavi olması gerekmektedir. İlerleyen tıp ve meyve sebzeler bu rahatsızlığın olumsuz sonuçlarını iyileştirmek için yeterli olacaktır. En doğal östrojen seviyesini koruma yollarından biri de düzenli egzersiz yapmaktır. Vücut sağlıklı olduğu sürece bu durumun yaşanma olasılığı azalır. Aynı zamanda kişinin doğrudan olumsuz etkileyen alkol ve sigara tüketimi de östrojen seviyenizi bozmaktadır. Bu nedenden dolayı olabildiğince bunlardan uzak durmak gerekir. Aynı zamanda yapılan bir araştırmaya göre fazla tein ve kafein alan kadınlarda östrojen hormonun giderek azaldığı görülmüştür. Bu nedenden dolayı eğer sık sık kahve ve çay tüketiyorsanız mutlaka bu alışkanlığınızdan kurtulmanız gerekir.
Estrogenolit Tablet
Östrojen seviyesini bozan bazı kimyasallar da vardır. Dışarıdan aldığınız meyve sebzelerin üzerinde kalan böcek ilaçları veya diğer kimyasal vücuttan atılmayarak bir süre sonra depolanır ve bu da direkt etkilemektedir ya da kadın eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsa bu da kimyasal bir bozulma demektir. Bunun için ayrıca bir hekime başvurması gerekmektedir. Östrojen hormonun eksiklikleri aşağıdaki gibi görülebilir:
Östrojen hormonun küçük belirtileri sık sık yoruluyorsanız ve yorgun olmadığınız zamanlarda bile dikkat dağınıklığınız var ise ya da sürekli tedirginlik yaşıyorsanız ve bunları aynı anda yaşıyorsanız östrojen eksikliği görülebilir.
Aynı zamanda ateş basması ya da gece sık sık terleyip sonrasında birden gelen üşüme hissi sizlerde östrojen hormonunun düşüklüğü olduğu anlamına gelir.
Cinsel ilişki sırasında uyarıldığınız halde vajinadaki kuruluk sizleri rahatsız ediyor ve sıkıntıya sokuyor ise mutlaka uzman bir hekime danışmanız gerekebilir. Çünkü bu hastalık tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ancak tedavi edilmediği süre boyunca yaşayacağınız uyku bozuklukları ya da ateş basmasından sonra gelen üşüme ile soğuk algınlığı yaşamanız ve bunun ilerisini yaşamanız sizlere zarar verecektir.
https://i.hizliresim.com/aGPgzd.jpg

Bir cevap yazın