Düzenli Sevişmenin Faydaları

Estrogenolit Hap

Seks! Yatak odanızın kapısı kapanınca her anınız özeldir… Evlilikte yada uzun süreli ilişkilerde düzenli cinsel hayatsa normal yaşantınızda birçok olumlu etkiyi beraberinde getirir. Özellikle çocuktan sonra seks yaşamınızı sakın ihmal etmeyin.

Cinsellik bir çiftin en mahrem ve en özel durumudur. Daha da yakınlaşmalarını sağlar. Sürekli ve düzenli, seks hayatı birçok faydayı da beraberinde getirmektedir.

İşte sevişmenin faydaları:

Sevişmek genel sağlığa faydalıdır

Aşkla ve sevgiyle yaşanan seks, tüm bedene iyi gelir. Seks hayatındaki mutluluk; bireylerin yüzüne, yürüyüşüne bile yansır. Eşiniz ya da partnerinizle daha önce iyi bir seks yaşamınız varsa ve özellikle doğumdan sonra yıpranmışsa onu tekrar canlandırmak elinizde.

Sevişmek sizi formda tutar

Yarım saatlik bir yatak odası keyfi ile 200-250 kalori yakarak kilo verebilir ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sevişmek kalp-damar sağlığınızı korur

Yapılan araştırmalara göre haftada 4 veya daha fazla cinsel ilişki yaşayan erkeklerde kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı görülmüş.

Sevişmek felç riskiniz azaltır

Düzenli cinsel ilişki ile kadınlarda ve erkeklerde felç riski azalıyor.

Sevişmek uykusuzluk probleminizi ortadan kaldırır

Cinsel ilişki sırasında vücut endorfin salgılar ve rahatlar. İlişki sonrası yerini güzel bir uykuya bırakır. Taraflardan birisinin uyku sorunları varsa düzenli seks hayatı bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Sevişmek koku duyunuzu geliştirir

Orgazm sırasında salgılanan prolaktin hormonu sayesinde beyninizin koku alma merkezi uyarılır ve böylece düzenli seks sonrasında koku alma duyunuz gelişmiş olur.

Seks bağışıklık sisteminizi güçlendirir

Araştırmalara göre haftada 1 ya da 2 kez seks yapmak bağışıklık sisteminiz üzerinde % 30 oranında artırıcı etki yapar. Bu şekilde hastalıklara bağışık bir hale gelirsiniz.

Sevişmek ağrıları azaltır

Eşlerinizi reddetmek için kullandığınız ”Canım başım ağrıyor.” bahanesi artık geçerli olmayacak. Çünkü cinsel ilişki ve orgazm olma sırasında salgılanan hormonlar sayesinde endorfin hormonunuzun yükselmesiyle birlikte ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Bu şekilde tatmin edici bir seks, migren ve vaskuler (damarsal) baş ağrılarının azalmasını sağlar.

Sevişmek kemiklerinizi güçlendirir

Seks sırasında salgılanan testosteron hormonunun kemikleri güçlendirici etkileri bulunuyor.

Sevişmek adet sancılarınızı azaltır

Seksin etkili olduğu diğer bir konu da adet sancılarının azalması. Düzenli ilişkiden sonra adet sancılarınızda belirgin bir azalma görebilirsiniz.

Sevişmek regl döngünüzü düzenler

Araştırmalara göre haftada bir kez seks yapan kadının ayda bir kez seks yapan kadına oranla adet döngülerinin daha düzenli olduğu saptanmış.

Sevişmek psikolojik sağlığınıza faydalıdır

Eskiler ne der? ‘Yatakta küslük olmaz!’ Aslına bakarsanız modern zamanda da uzmanlar bu fikri yaygınlaştırmaya çalışıyor. Gün içinde eşinizle ne kadar tartışma yaşarsanız yaşayın cinsellikle bunların büyük kısmını çözebilirsiniz.

Seks kendinize güveninizi artırır

Sevdiğiniz eşinizi fiziksel ve duygusal yönde doyuma ulaştırmanız sizi de mutlu ederek kendinize güvenmenizi sağlar. Bu şekilde kendinizi daha çok sevmeye başlarsınız.

Sevişmek erkekte prostat kanseri riskini azaltır

Araştırmalara göre ayda 20 ya da daha fazla boşalma yaşayan erkeklerde prostat kanseri görülme sıklığı azalır. Bu arada hatırlatalım; erkeklerde en çok görülen kanser çeşidi olan prostat kanserinde erken teşhis hayat kurtarır.

Sevişmek gülmenizin sıklığını ve dozunu artırır

İyi ve düzenli cinsel yaşam bir de sizin güler yüzlü olmanızı sağlar. Her güne 1-0 önde başlar, etrafınıza mutluluk ve huzur gülücükleri dağıtırsınız.

Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın