HAMİLELİKTE SEKS

Estrogenolit Hap
HAMİLELİKTE SEKS
Çoğu insan hamile kadının seks yapmaması gerektiğini düşünür. Hatta daha da ileri giderek hamilelikte yapılan cinsel ilişkilerin düşüğe bile sebep olabileceğinden bahsederler. Hamile kadının yüklü olması sebebiyle elbette ki seks yapması çok kolay bir şey değildir. Fakat bu durum uygun bir şekilde yapıldığında sorun olmaktan çıkar ve hatta bir gerekliliktir. Hem karı koca ilişkisi açısından hemde ruhsal ve fizyolojik denge açısından seks yapmak hamilelik süresinde dahi gereklidir. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta son bir aya kadar vakit olduğudur. Hamileliğin son 1 ayı kaldığından cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Bu ikiz, üçüz, vb. olan hamilelerde son 3 aya kadar kısıtlanmalıdır.
Hamilelikte cinsel ilişkinin seyri şu şekilde ilerlemektedir.
1.Aşama
İlk üç ay içinde kadın hamileliğe alışma sürecindedir ve mide bulantıları, rahatsızlıkları gibi sebepler onu cinsel birleşmeye girmekten uzaklaştırır. Bu dönemde çok üstüne düşmemek gerekir.
2. Aşama
İlk üç ay geçtikten sonraki üç ay içinde cinsel istek eskiye nazaran artar ve müsaitlik kazanır. Anne adayı artık hamileliğe alışmıştır. Bu da onu daha istekli ve uygun kılar. Bu dönemde karnın büyümesi sebebiyle çok fazla zorlanmayacak şekilde dikkatli olmak gerekir.
3. Aşama
Son üç aya girildiğinde eğer ikiz, üçüz, dördüz sahibi değilseniz yani tek bebek bekliyorsanız cinsel ilişkiye girmeye devam edebilirsiniz. Tıbben bir sakınca yoktur. Fakat anne adayı son aylarda şikayetlerinin artması sebebiyle cinsel isteksizliğe sahip olabilir. Bu durum normal karşılanmalıdır. Bu dönemin yukarıda da söylediğimiz gibi son bir ay kalıncaya kadar olan kısmında cinsel birleşmeye girmekte bir sakınca yoktur. Ayrıca çok uyarılmadan kaçınılmalıdır. Aşırı kasılmalara sebep olmayacak şekilde ilerlemek uygundur.
Eğer bir rahatsızlığınız, daha önce düşük yapmış olma durumunuz yoksa bunlar geçerlidir.
Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın