İlişkiye Girmeden Önce Bunları Yapın

CINSEL ILIŞKIDEN ÖNCE MESANENIZI BOŞALTMAYIN:

Cinsel ilişkiden önce mesaneyi boşaltmak, doğru sanılan yanlışlardan biri. Cinsel ilişki sırasında çok fazla bakteri idrar yollarına taşınır. Bu nedenle de cinsel ilişkiden önce değil sonrasında mesanenizi boşaltmanız idrar yollarındaki bu bakterileri dışarı atmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bol su tüketmeniz de bu konuda yararlı olacaktır.

CINSEL ILIŞKI ÖNCESINDE OLUMSUZ ŞEYLERI DÜŞÜNMEYI BIRAKIN:

Cinsel ilişkinizin sağlıklı ve doyumlu olmasını istiyorsanız cinsel ilişki öncesinde aklınızdaki tüm can sıkıcı şeyleri bir kenara bırakın. Çünkü bu tür can sıkıcı şeyleri düşünmek ve sorunlara odaklanmak, sizi ve partnerinizi kötü etkileyecektir. Üstelik olumsuz düşüncelerin cinsel gücü aşağı çektiği de söyleniyor.

CINSEL ILIŞKIDEN HEMEN ÖNCE YEMEK YEMEYIN:

Eğer tıka basa dolu bir mideyle cinsel ilişkiye başlarsanız vücudunuz, enerjinizi mideniz için harcayacaktır ve bu da sizin cinsel ilişkideki performansınızı kötü etkileyecektir.

CINSEL BIRLIKTELIK ÖNCESINDE ÇOK ÇALIŞMAKTAN KAÇININ:

Bu durum, enerjinizi aşağı çekecek ve yine cinsel ilişkideki performansınızı etkileyecektir. Üstelik kaslarınız yorgun olursa cinsel ilişki sırasında yeterince gevşeyemez. Böylece, beden kendini yorgun hisseder ve ilişkiden alınacak zevk tatmin etmez.

TEŞVIK EDICI EK ILAÇLARDAN UZAK DURUN:

Eğer ilişki öncesinde ilaç alırsanız, zamanla vücudunuz ilişki için kendi enerjisini kullanmak yerine bir takviye beklemeyi alışkanlık haline getirir. İlaç almak yerine kendi enerjinizi harcayın ve sınırlarınızı görün.

KARIŞIK YA DA OLUMSUZ DUYGULARDAN KAÇININ:

Sinirli, kızgın ve ya karamsarsanız önce bu duygularınızdan kurtulun. Kendinizi cinsel ilişkiye hazırlamak için bu tür negatif duygulardan arının. Çünkü bu tür duygular hem sizin hem de partnerinizin dengesini bozacaktır. Üstelik, bedeninize olumsuz duygular hakim olduğu için bedeniniz öncelikle bu duyguları çözmeye odaklanacağı için enerjiniz ikiye bölünmüş olacak. Bu da cinsel birlikteliğinizin kalitesini kötü etkileyecektir.

Mindfulness Cinsel Performansınızı Nasıl Etkiliyor?

Mindfulness, bilinçli farkındalık olarak tanımlanıyor. Yaşadığınız o ana odaklanma, diğer etkenleri unutmak olarak da biliniyor. Cinsel ilişki sırasında da mindfulness bu özelliği sebebiyle daha fazla zevk vermesi, orgazm olmanızı kolaylaştırması, önyargılarınızdan kurtulmanızı sağlaması, günün stresinden uzak tutması ve mutlu bir birlikteliğin püf noktası olması gibi etkenleri vardır. İşte mindfulnessin cinsel performansınıza etkisi…

DAHA FAZLA ZEVK ALMANIZI SAĞLAR:

Cinsel ilişkinize odaklanmanızı yaşadığınız birliktelikten daha çok zevk ve haz almanızı sağlar. Eşinizin isteklerine cevap verir ve daha tahrik edici bir birliktelik yaşamanızı sağlar.

ORGAZM OLMANIZI KOLAYLAŞTIRIR:

İki tarafın da orgazm olması pek fazla rastlanan bir durum değildir. Fakat mindfulness bunun gerçekleşmesine katkı sağlar. Ön sevişmeyi uzatmayı ve yaşadığınız her andan ayrı bir haz almanızı sağlar. Devamında yaşadığınız birlikteliğe hislerinizi, arzunuzu ortaya koymak orgazma ulaşmanızı sağlayacaktır.

MUTLU BİR BİRLİKTELİĞİN PÜF NOKTASIDIR:

Kendinizi ne kadar çok cinsel birlikteliğe odaklarsanız o kadar fazla haz alırsınız. Mindfulness bu konuda büyük bir önem taşır. Psikolojinizi cinsel birlikteliğinize odaklamanızı sağlar. Bu da sizi mutlu bir cinsel birlikteliği yaşatacaktır. Hem sizin için hem de eşiniz için ön sevişmeyi uzun tutmak birbirinizin daha fazla haz almasını sağlayacaktır. Mindfulness de bunu kolaylaştırıyor.

GÜNÜN STRESİNDEN UZAK TUTAR:

Gün içerisinde stres, depresyon, kaygı gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yorucu bir gün sonunda yaşayacağınız mutlu cinsel birliktelik sizi bu durumlardan uzak tutacaktır. Gün içindeki sıkıntılarınızı düşünmemeniz için ana odaklanmalı ve sadece cinsel birlikteliğe ayarlamanız gerekir. Bu durum size mutlu, haz dolu cinsel birliktelik sağlar. Gün içerisinde yaşadığınız sıkıntılardan uzak durmanızı ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

ÖN YARGILARINIZI ÖNLER:

Mindfulness kafanızdaki herhangi bir düşünceden sizi alıkoyar ve sadece cinsel birlikteliğinize odaklanmanızı sağlar. Eşinize ya da kendinize karşı bir önyargınız varsa sizi bundan alıkoyacaktır. Kişilerde genellikle yeterince orgazm olamama ya da karşındakini orgazm edememe ön yargıları olabilir. Mindfulness, bu ön yargılarınızın önüne geçer ve cinsel birliktelikten yeterince haz almanızı sağlar.

Bir cevap yazın