KADIN VE ERKEKTE BOŞALMA DURUMU !!

Estrogenolit Tablet

Cinsel ilişkilerin en az yarısında her iki tarafın da tatmin olmasını engelleyecek kadar kısa sürede boşalmanın meydana gelmesidir. En şiddetli durumunda, ki bu nadir rastlanan bir durumdur bu herhangi bir penil uyarı olmadan, yalnızca seksüel uyarıları düşünmek dahi ejakulasyonu tetikler. Ancak daha sık olanı vajinaya penetrasyon sırasında ya da hemen vajinaya girer girmez olanıdır. Erken boşalmadaki önemli kriter ejakulasyonun erkeğin ve partnerinin isteklerinden önce olması ve bunu seksüel ilişkilerinde sıkıntıya yol açmasıdır. Boşalmanın küçük cinsel uyarılarla ve neredeyse kontrolsüz bir şekilde meydana gelmesi durumunda Cinsel tatminde azalma ,Suçluluk, utanç ,hayal kırıklığı mutsuzluk hissi erkekleri etkileyen en sık görülen seksüel problemdir.

Bazen ilk ilişkiden itibaren ortaya çıkabileceği gibi bazı durumlarda da daha önce problemi olmayan bir kişide bile görünebilen bir durumdur. Düzensiz cinsel ilişki, kişinin düzenli boşalamıyor olması burada önemli bir durumdur .

Ayrıca ilişkiye verilen önem ve gerginlik yani performansın çok önemli olarak algılandığı durumlarda da ortaya çıktığı görülmektedir. Kişinin ilişkiyi algılayış şekli çok önemlidir. İlk cinsel deneyimlerin sağlıklı olmayan ortamlarda yaşandığı durumlarda kişinin aşırı gergin ve bir performans gösterme gereği içerisinde ilişkiye yaklaştığı durumlarda erken boşlamanın sık görüldüğünü görmekteyiz .

Estrogenolit Tablet

Kişinin olaya verdiği değer, önemin fazla olması, yani performans anksiyetesinin yoğunluğu, düzensiz cinsel ilişki ya da nörojenik hassasiyetin varlığı erken boşalmayı yaratmada önemli faktörler olarak görülmektedir. Ancak yaş ilerledikçe ikincil ereksiyon için gereken sürenin uzaması, tam ereksiyona ulaşamamadan dolayı başvurular sıkça olmaktadır. Ereksiyon tam olamayınca erken boşalma kaçınılmaz olmaktadır.

Çoğu zaman evliliklerde eşler bu sorunu kabullenmiş görünür, oysa evlilik dışı bir ilişkiye girildiğinde yeni partner için bu sorun büyük paniğe yol açabilir. Erken boşalma ile ereksiyon da kaybolur. Kadın bu durumda cinsellikten hiçbir zevk almaz. Erkek kendini ikinci bir ilişkiye girmeye zorunlu hisseder. Yetememe duygusu ortaya çıkar, ikinciyi sağlayamadığında da paniğe kapılır. Duyduğu gerilim ve korku onu ereksiyon sorununa itebilir. Oysa ikinci ereksiyonu olmaması normaldir. Çünkü belirli yaşlardan sonra ikinci ereksiyon daha da zorlaşır.

Bazı erkeklerde bir orgazmdan sonra ikinci bir orgazm için geçen süre yarım saat, bazılarında 18-20 saat sürebilir. Aynı yaşlarda insanların bazılarının günde dört, bazılarının bir defa ereksiyon olması da normaldir. Bunlar tamamen kişinin yapısına bağlıdır , ve belirli yaşların vermiş olduğu cinsellik psikolojileri boşalmaları da zorlaştırmaktadır.

Estrogenolit Damla

Bir cevap yazın