KLİTORİS NEDİR?

Estrogenolit Hap
Klitoris, kadın cinselliğinin merkezi konumundadır. Kadınların orgazma ulaşması için oldukça önemli bir merkezdir. Cinsel isteği arttırmak için başvurulan ilk ve en etkili yöntemdir.
Klitorisin özellikleri:
Klitoriste oldukça fazla damar ve sinir bulunur. Yaklaşık olarak normal boyutlardaki bir klitoriste 8000 sinir lifi mevcuttur. Bu yoğunluk, peniste bulunandan iki kat fazladır. Vücudun herhangi bir yerinde bu kadar yoğun sinir lifi mevcut değildir. Klitorisin boyutu da her kadında farklıdır. 3 cm’den 7 cm’ye kadar boyut farklılığı söz konusudur. Baş bölümünün büyüklüğü ve boyutu da her kadında aynı değildir. Ancak klitorisin büyüklüğü ve orgazm arasındaki ilişki tespit edilememiştir
Klitorisin en önemli özelliği, kadının orgazm yaşamasını sağlamaktır. Klitoris; hamile kalma, idrar yapma ya da adet kanaması ile ilgisiz bir organdır. Herhangi bir fonksiyonu yoktur. Tamamen zevk ve uyarılma için oradadır. Bunun dışında bilinen diğer bir özelliği de cinsel ilişki aşamasında sertleşmesi ile idrar deliğini kapatır. Böylece mesaneyi bakterilerden korur.
Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap
Cinsel ilişkide klitoris ve orgazm
Kadında orgazm ikiye ayrılır. Birincisi vajinal orgazm, ikincisi ise klitoral orgazmdır. Klitoral orgazmda mastürbasyon ile boşalma sağlanırken, vajinal orgazmda cinsel ilişki ile boşalma sağlanır.
Vajinal orgazmı sağlayan da aslında klitoral orgazmdır. İlişki sırasında penis doğrudan olarak ve ritmik şekilde klitorise temas ediyorsa, iç dudaklar klitorisi uyarır. Klitoral uyarım olmadan vajinal orgazm yaşamak mümkün değildir. Vajinal orgazmın yalnızca belirli pozisyonlarda olması ve bazı pozisyonlarda kadının uyarılmaması, klitorisin uyarımı ile ilgidir. Cinsel ilişkide klitoris uyarıları oldukça önemli ve etkilidir.
Klitoristeki kan dolaşımı onun sürekli şişmiş kalmasını sağlıyor; bu da kadının çoklu orgazm yaşayabilmesini mümkün kılıyor. Yani çoklu orgazm avantajı da klitoris sayesinde… Klitoris olgunluk seviyesine geldikten sonra yaşlanmıyor. Bu da, kadının yaşı kaç olursa olsun ister 55, ister 85, gençliğindeki kadar orgazm kapasitesinin mevcut olduğu anlamına geliyor.
Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın