Misyoner pozisyonu nedir

çoğu çift tarafından denenen bir seks pozisyonudur. Çok eski zamanlardan beri uygulanan misyoner pozisyonu, çok eski çağlarda bile hiç cinsel deneyim yaşamamış insanların yöneldiği pozisyondur.

Misyoner pozisyonu  nedir?
Misyoner pozisyonunda erkek üstte kadın ise alttadır.  Cinsel birliktelikte oldukça rahat olan ve tercih edilen misyoner pozisyonunun, cinsel ilişkiye de aynı zamanda birçok etkisi mevcuttur.

Misyoner pozisyonu cinsel birliktelik sırasında ne gibi etkiler sağlar?

En doğal cinsel birliktelik sağlanır
Misyoner pozisyonu hiçbir cinsel deneyim yaşamamış birisinin yönelmiş olduğu bir pozisyondur. Dolayısıyla bu pozisyon cinsel bir doğallık içermektedir. Çiftlerin rahat olarak cinsel birliktelik yaşayabileceği pozisyonlar arasında yer almaktadır.

Hamile kalmayı kolaylaştırır
Misyoner pozisyonu, spermlerin yer çekimi yardımıyla kadın rahmine ulaşma ve döllenme ihtimali oldukça fazladır. Bu nedenden dolayı çocuk isteyenlerin denemesi gereken bir seks pozisyonudur.

Sevgi bağını güçlendirir
Misyoner pozisyonu yüz yüze cinsel birliktelik gerçekleştirilen bir seks pozisyonudur. Bu nedenden dolayı çiftler arasında yakın teması sağlayarak sevgi bağını da güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

 Bel ağrısına iyi gelir
Bu pozisyonda erkek üstte kadın alttadır. Misyoner pozisyonunun kadınlarda ve erkeklerde meydana gelen bel ağrısı şikâyetlerine iyi geldiği bilinmektedir. Nedeni bu pozisyonda omurgalar yerine bel kısmının hareket etmesidir.

Orgazm kalitesini arttırır
Misyoner pozisyonu kadınların hareket alanını daraltmasına rağmen orgazm kalitesini arttırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre misyoner pozisyonunda bir kadının orgazm olması ihtimali %80 olarak açıklanmıştır.

Erkekler tarafından pek sevilmiyormuş!

Bir cevap yazın