Modern zamanlarda aşk

Estrogenolit Hap


‘’Ben kendime güveniyorum, çevreye güvenmiyorum’’

Y jenerasyonu, 1970’lerin sonundan 1990’ların ortasını kapsayan dönemde doğmuş bireylere günümüzde verdiğimiz isim. Tıpkı anne babalarının, dedelerinin ninelerinin, kendilerinden sonraki neslin karakteristik bazı özellikleri olduğu gibi, Y jenerasyonunun da kendine özgü bazı karakteristik özellikleri mevcut. Y jenerasyonunu diğerler jenerasyonlardan ayıran en belirgin özellikler kısaca sınırsız özgüven ve diğerlerinden farklı olma düşüncesi olarak genellenebilir.

Y jenerasyonundaki bireyler hayatlarından zevk alan ve kendileri olmaktan gurur duyan kişiler. Ancak tüm bu pozitif olgulara karşın bu jenerasyonun en büyük problemi, mutsuzluk. Çünkü ‘davul bile dengi dengine’ diyerek ortalıkta dolaşan süper kahramanlarımız, kendilerini taşıyabilecek bir partner adayı bulamamaktan şikayetçi.

Estrogenolit Damla ve Estrogenolit Hap

Biliyoruz; tüm mükemmeliyetçiliğinizi ortaya koyarak tüm yöntemlerin istatistiksel olarak en işe yarayanlarını deniyor, tüm planlarınızı A,B,C hatta D olarak sıralayıp plandan plana atlıyor, önünüze gelecek hiç bir fırsatı kaçırmamak adına Tinder’ınızla Pokemon kovalarcasına canla başla mutluluk arayışınızı sürdürüyorsunuz. Ancak ‘belki de problem fazla mükemmel olmanızdır’ diyor ve Y kuşağının ilişki konusunda en sık yaptığı hatalara bir göz atmanızı öneriyoruz.

Hızlı ve kesin çözüm arayışları

Y jenerasyonundaki bireylerin en sık yaptığı hataların başında, tanıştıkları ilk karşı cinsle ciddi bir şeyler yaşama ve ilişkiye başlama isteği geliyor. Harcadıkları zamanın ve emeğin boşa gitmesini istememelerinin de etkisiyle tanıştıkları her karşı cinse potansiyel eş adayı olarak bakıyor ve aradıkları özelliklerde olup olmadıklarını sordukları sorularla hemen kontrol etme girişiminde bulunuyorlar.

Yalnız kalma korkusunu ilişkiyle yenmeye çalışmak

Y jenerasyonu bireyleri daha bireysel oldukları ve kişisel alana çok daha fazla önem verdikleri için gelecekte yalnız kalma korkusuyla çok sık karşı karşıya kalabiliyorlar. Özellikle tüm arkadaşları yavaş yavaş uzun ilişki ve evlilik kararı alarak yerleşik düzene geçtiklerinde kişi kendisini çok daha çaresiz, geç kalmış ve stres altında hissedebiliyor. Bu nedenle gelecekte yalnız kalmamak adına mutsuz oldukları ilişkileri sürdürmeye çalışabiliyorlar.

Estrogenolit Hap

Bir cevap yazın