MUTLU BİR BİRLİKTELİK İÇİN SEX ŞART

Yaşam seks ile var oluyor. Her ne kadar inkar edilse de ve önemsiz olarak görülse de seks herkesin hayatında önemli bir kavram. İstese de istemese de hayat kalitesini etkiliyor ve yaşanmadığı takdirde gereksiz bir stres oluşumuna yol açıyor. Bunun nedeni hormonlardan kaynaklı. Aslına bakarsanız bu da yaşamın en temel ihtiyaçlarından biri. Nasıl yemek yemeden veya uyumadan yaşayamazsanız bunu da öyle düşünün. Hatta su içmek gibi düşünün. İnsan ancak 3 gün su içmeden durabilirmiş. Seks de öyle uzun süre yaşanmadığı takdirde bir şeyler ister istemez ters gitmeye başlar. Hatta istemeseniz bile aldatma meydana gelebilir. Partnerinizi, eşinizi veya sevgilinizi çok seviyorsunuz. Fakat o sizden beklemenizi istiyor veya zamanla başım ağrıyor gibi bahanelerle size türlü bahaneler üretiyor. Yapılan araştırmalara göre cinsel birliktelik kan akışını da hızlandırdığı için baş ağrısını geçiriyor. Yani eğer beraber olmak istediğiniz kişi size bunu söylüyor ise siz de buna karşılık araştırmadan bahsedebilirsiniz.

Kabul ediyorum, yaşam veya hayat her ne derseniz seksten ibaret değil, doğru. Fakat yaşamanın temeli seks yaşantısına dayanıyor. Aşk ve seks insan için en önemli unsurlardan biridir. Eğer bunlardan uzak duruyor veya korkuyor iseniz bu sizin için iki kez ölmek anlamına geliyor.

İnsan hayatının birçok noktasını aşk ve cinsel yaşam büyük ölçüde değiştirmekte. İnsan ancak mutlu olduğu zaman hayatın gizemini anlamaya başlıyor. Yaşamdan zevk almak ve farklı bir insana dönüşmek için bu yolda ilerlemeniz gerekiyor. Eğer karşınızdaki kişi bu konudan uzak ise onunla konuşmayı düşünür. Kadınların bir bölümü cinsel birleşmenin çok da önemli bir şey olmadığını iddia etse bile durum onların düşüncelerinden bağımsız gelişiyor. Hatta hayattaki enerjisizliğin, cansızlığın nedeni bu bile olabilir. Neden mi? Çünkü bu sizi her anlamda mutlu ediyor. Özellikle de tutkulu bir beraberlik yaşadığınız zaman kendinizi çok daha farklı hissetmeye başlıyorsunuz. Çünkü çoğu evliliğin sonlanma nedeni aslına bakarsanız o eski heyecanı yakalayamamış olmalarıdır.Bu yuzden bence sexı hayatımızdan asla cıkarmamalı ve renklendırmelıyız.

Bir cevap yazın