SEKS OLMADAN EVLİLİK YÜRÜR MÜ ?

Estrogenolit Tablet

Cinsellik günümüzde hala bir tabu olarak görülüyor ve bu nedenle cinsel sorunlar çok fazla dile getirilmiyor. Ancak çok fazla sayıda çift cinsel sorun yaşıyor. Hatta ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her 10 erkekten 7’si ve her 10 kadından 8’ihayatlarının bir döneminde cinsel işlev bozuklukları yaşıyor. Oysa sağlıklı ve mutlu bir evlilik için cinsellik vazgeçilmez bir unsurdur. Cinsel terapistler ve hekimler olarak dokunma ve fiziksel yakınlık, insanın temel ihtiyaçlarından biri olarak görülüyor. Bunların karşılanmadığı evliliklerde başka sorunların ortaya çıkabileceğini savunuyoruz.’’ Neredeyse iki aydır bir cinsel birlikteliğimiz yok. Bu, birbirimizi sevmediğimiz ve arzulamadığımız anlamına gelmiyor. Aslında düzgün bir evliliğimiz var ama iş hayatı ve çocuklar bizi öylesine yoruyor ki, yatak odasına gittiğimizde, aklıma gelen ilk şey uyuyup, dinlenmek oluyor… veya Eşimde erken boşalma söz konusu.

Estrogenolit Parfüm

Beni tatmin edemediği için eşimin cinsel yönden beceriksiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, eşim hoyratça sevişiyor. Sanırım bu nedenle, cinsel birleşmemiz kısa sürüyor ve cinsellik artık benim için hiç bir şey ifade etmiyor. Ne kadar az olursa o kadar iyi olur diyorum…” gibi yakınmaları her geçen gün daha fazla duymaya başladık. Seks ve cinselliğin, tarihin hiç bir döneminde olmadığı kadar çok gündemde olduğu ve konuşulduğu günümüzde, nasıl oluyor da böyle sorunlar yaşanabiliyor. Cinsellik olmazsa evlilik olur mu? Evlilikte seks zamanla ortadan kayboluyor mu? Sekssiz evlilikler yaygın mı? Peki, seks olmadan yaşanabilir mi? yapılan araştırmalarda, 30-40 yaş aralığındaki kişilerin %15-20’si yılda yalnızca 10 defa; %20’si ayda 2 ya da 3 defa; %25’i ise ayda bir defa seks yaptığı sonucu ortaya çıkıyor.

Tatmin edilmeyen cinsel dürtüler ise kendini farklı yönlerden ifade eder. Bu durum, evlilik ve çift ilişkilerinde birçok sorunun ana sebebi olabilir. Kadın ve erkeği çift yapan cinselliktir. Arkadaşlık ilişkileri ile yakınlık kadın ve erkek ilişkilerini birbirinden ayıran en önemli eylem cinselliktir.

Estrogenolit Damla

Bir cevap yazın