SEKSTEN SOĞUTAN HATALAR

https://i.hizliresim.com/aGPgzd.jpg
“Kadınlar dikkat! Eşiniz sizden soğuyor ve uzaklaşıyorsa bazı hatalar yapıyor olabilirsiniz ve bu hatalar kişileri tedavi gerektirebilen cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebilir.”
Cinsellik sadece arada bir yapılması zorunlu bir alışkanlık veya görev haline geldiyse ve zamanla birbirinizden soğumaya başladıysanız, çift olarak cinsel isteksizlik sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Uzun süreli ilişkilerin en büyük sorunlarından biri olan cinsel isteksizliğin birçok nedeni olabilir. Birlikteliklerde kadınların erkeklere yönelik hatalı tutumları, sonunda erkeklerde cinsel soğukluk ya da eş reddi sürecini başlatabilir.
İşte kadınların erkekleri seksten soğutan 10 hatası:
1- Bakımsızlık
Erkekler bakımlı kadınlardan hoşlanırlar, kılık kıyafeti düzgün, saçları temiz ve özenle taranmış, el ve ayak bakımı yapılmış, vücut temizliği olan kadınları tercih ederler.
2- Aşırı kıskançlık
Erkeğe karşı aşırı sahiplenici ve kıskanç tavırlar göstermek erkekleri boğar ve kaçma isteği yaratabilir.
3- Baskı kurmak
Kadının da erkeğin de ayrı bir dünyası vardır. Eğer kadın kendi dünya algısını baskı kurarak erkeğe kabul ettirmeye çabalarsa sonunda iki dünya çarpışır.
4- Cinsel ritüeller ve takıntılar
Temizlik takıntısı nedeniyle işlenen ritüeller (çarşafın temiz olması, ellerinin ve genital bölgenin temiz olması) ilişkiyi doğallıktan uzaklaştırır.
5- Bencillik
Bencillik bir insani ihtiyaçtır. Ancak aşırı bencillik, her olgunun merkezine kendini yerleştirme davranışı sıkıntı veren bir tutumdur.
6- Cinselliği yok saymak
Kadınlar evliliği güvenli bir kurum, sevgi, şefkat ve ilgi deposu gibi algılayarak seksi yok sayabiliyorlar ancak unutulmaması gereken en önemli şeyi gözden kaçırıyorlar; cinsellik evliliğin en temel yapı taşıdır ve özenle yönelmek gerekir.
7- İlişkiyi monotonlaştırmak ve uzun süre seks yapmamak
Uzun süre cinsellikten ve cinsel uyaranlardan uzak kalmak cinsel isteği azaltabilir.
Estrogenolit Damla
8- Erkeğin istemediği davranışlarda ısrar etmek
Evlilikte ya da ilişkide anlaşmazlık varsa cinsel sorunu da beraberinde getirebilir. Özellikle erkeğin istemediği davranışlarda ısrar etmek, erkeği öfkelendirir ve öfkeli erkek zamanla eşinden soğuyabilir.
9- Cinsel uyaran içeren görsellerden kaçınmak ve fantezilerde yararlanmamak
Erkek sekste çeşitlilikten ve zenginlikten hoşlanır, kadın toplumsal öğretiler nedeniyle cinselliği kapalı kapılar ardında yaşamayı tercih ediyor hiç bir şekilde renklendirmeye yanaşmıyorsa bu ilişkiyi monotonluğa sürükler ve erkek de bir süre sonra uzaklaşma başlayabilir.
10- Erkeği farketmeden de olsa yetersiz hissettirmek..
Eğer kadınlar evde sık sık erkeğin yetersizliklerini ön plan çıkarıyorlarsa, takdir etmek yerine sürekli eleştirmeyi seçiyorlarsa, erkekte oluşan yetersizlik algısı yatağa da yansır ve reaksiyon problemi, ya da isteksizlik olarak karşımıza çıkar.
Çözüm için ne yapmalı?
Öncelikle kadın kendi hatalarını farketmeli ve bunu partneriyle paylaşmalı ve de bunları düzeltmek için çaba sarfetmelidir. Partnerler yargılayıcı, suçlayıcı olmadan bu sorunu konuşabilmeli, cinsel isteksizliği çiftin ortak bir sorunu olarak ele almalı ve birlikte çözüm yolları aramalıdırlar. Bireysel çabalar sonuç vermiyorsa ve mesele tıbbi bir duruma bağlıysa konunun uzmanına, psikolojik sorunlara bağlıysa bir cinsel terapiste başvurulmalıdır. Tabi bu süreçte önemli olan konulardan biri de çiftin tedaviye birlikte katılmasıdır. Cinsellik, insanın yaşamdan zevk almasını sağlayan en büyük gereksinimdir. Ayrıca bireylerin aldığı haz ve zevkin yanı sıra nesillerinin devamlılığı açısından da oldukça önemlidir. Cinselliği normal bir süreç olarak değerlendirmek her ne kadar zor ve karmaşık olsa da, araştırmalar sonucu belli başlı püf noktalara varılabilir.
https://i.hizliresim.com/aGPgzd.jpg

Bir cevap yazın